Uživatel nepřihlášen
silenyhrac
RSS kanál blogu
Píše: silenyhrac - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Ghost Recon Wildlands - pátrání po Yettim

Sobota 22.4.2017 14:05 - Autor: silenyhrac
To se mi líbí

Indicie o tom, že v Ghost Recon Wildlands se může nalézat sněžný muž Yetti:

Update z 29.4: Yetti by se měl ve hře zpřístupnit v 6. týdnu právě probíhajících týdenních výzev - hráč v této výzvě bude muset najít důkazy o jeho přítomnosti, poté jej přivolat, zabít a vyfotit.

V Ubi obchodu, v sekci Balíčky Ghostů je položka Lovec Yetiho s popiskem "Vyzbrojte se a najděte tu obří chlupatou bestii, kterou lidé v Andách vídají už celá desetiletí". Balíček obsahuje výbavu pro pobyt v horách (péřová bunda, batoh) a brokovnici Ice Shard s popiskem "Pro skolení horských bestií".

V provincii San Mateo je složka královraha nazvaná Legenda Pishtacos s popiskem "Folklórní legendy praví, že Pishtaco je upírem nebo strašidlem z And. Je popisován jako lidská postava s bílou kůží a bledým obličejem. Po nocích unáší osamělé cestovatele, občas je zabíjí a chce pro sebe ukrást jejich tělesný tuk. Tělesný tuk je v Andách opravdu důležitý, protože je považován za známku bohatství a dobrého zdraví. Povšimněte si, že popis Pishtaca dokonale sedí na španělské a jiné osadníky". Vedle popisku je znázorněn modlící se člověk a za ním na zdi graffiti karikatura knírkatého Yettiho požírajícího lidskou oběť.

V horské provincii Inca Camina jsou v odlehlých, sněhem pokrytých svazích k nalezení mrtvá těla se škrábanci na zádech.

V horské provinci Inca Camina je kamenná mohyla s osmi prázdnými kamennými oltáři po obvodu. Vedle jednoho z nich se nachází soška Pachamamy, bohyně plodnosti. Po sebrání se soška objeví na jednom z oltářů. Druhá soška je k nalezení v téže provincii na jednom z nejvyšších vrcholků ve hře zvaném Nevado Llamiru (jeho navštívením se zároveň splní klubová Uplay akce zvaná "Na místě - mělký nádech"). Zbylých šest sošek je rozmístěných v ostatních provinciích (viz Youtube videa). Po sesbírání všech sošek začne u mohyly obřad uctívání bohyně Pachamamy. Místní obyvatelé se před oltáři modlí a jeden z nich směrem k mohyle vytrvale zvoní zvonkem. Co se tímto obřadem aktivuje (pokud vůbec něco), není známo, někteří hráči se však domnívají, že proběhnutí obřadu je nutné k nalezení Yettiho a jejich aktivita se soustředí na hledání jeskyň v provincii Inca Camina a jejich následný noční průzkum.

Pro přítomnost Yettiho ve hře mluví i současná "móda", kdy byl hlas Yettiho přidán do Battlefieldu 4, samotný "Yetti" je k nalezení v GTA 5 a opravdový Yetti pak ve Far Cry 4, které je stejně jako Ghost Recon Wildlands od Ubisoftu.

Poznámka:

Vzato do důsledku, výše uvedené představuje tři různé legendy, které jsou do hry převzaty z reálného světa (tj. nevymyslel je Ubisoft). První legendou je Himálajský sněžný muž Yetti, druhou Pishtaco, zabijácké strašidlo z And a třetí Pachamama, Andská bohyně plodnosti. Tyto tři legendy se ve hře vyskytují ve formě výše uvedených easter eggů. Předmětem spekulací pak je, jsou-li tyto easter eggy, jevící se coby na sobě nezávislé, ve skutečnosti provázané a vedou k existenci hráči dosud neobjeveného, nebezpečného, vystopovatelného a zastřelitelného predátora. Pokud tomu tak je, může jím být onen Pishtaco, kterého Ubisoft ve hře nepřesně ztotožnil s Yettim třeba proto, že pojem Yetti je na rozdíl od Pishtaca celosvětově známý.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Ghost Recon Wildlands - pátrání po Yettim
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

silenyhrac

Vytvářet bodovanou kolekci oblíbených her je těžké, popíšu proč:

Vyhledávám hry s atmosférou (obraz + zvuk), plynulostí (ve smyslu technického zpracování) a hratelností (zábava + výzva) a to v uvedeném pořadí.

Krom atmosféry, plynulosti a hratelnosti dávám extra body za coop (ve kterém je třeba si pomáhat, ne jen společně střílet). (Multiplayer takřka nehraju).

Body odečítám, je-li žánr odlišný od mnou preferovaného, jímž je FPS.

Příklady - mám dvě stejně dobré hry (co se atmosféry, plynulosti a hratelnosti týká):

FPS a TPS => zvítězí FPS.

FPS bez coopu a TPS s coopem => nezvítězí žádná, obě jsou stejně dobré.

Umístěním hry například na třetí příčku (dostane 8/10) vyjadřuji, jak moc ji mám oblíbenou vůči všem odehraným hrám, zároveň však může jít o mou nejoblíbenější hru v kategorii například "závodní" a na třetí místo v celkovém pořadí klesla jen proto, že kategorie závodní není mou nejoblíbenější.

Co se plynulosti týká, některé hry to odnesou kvůli staršímu PC (Intel Core 2 Quad Q9650 3000Mh, AMD Radeon HD 7950 3GB, 8GB RAM).

Dále body ubírám za krátkost titulu, nedodržování konzistentní herní logiky po celou hru, za nepoměr sebratelných předmětů k jejich následnému zužitkování...ale to by bylo na dlouhé psaní.

Situace je o to komplikovanější, že dle výše popsaného dostanu nějak obodované hry a ty následně podrobím druhému hodnocení, tentokrát dle toho "jak moc mám chuť si danou hru: zahrát znovu, zahrát si ji okamžitě, zahrát si ji kdykoli .. a nejenom zahrát, ale znovu u ní vydržet a dohrát ji". Je jasné, že toto druhé hodnocení preferuje hry jednodušší (s jednoduchým ovládáním, jednoduchými mechanikami, jednoduchým příběhem a s instantní hratelností). Ve finále se tak třeba z původně desítkové hry dle prvního hodnocení stane osmičková a to jen proto, že se mi znovu příliš nechce strávit v ní dalších padesát hodin.

Přidáváním a strháváním bodů se snažím co nejlépe definovat svůj výsledný herní žebříček. Nejde o výčet kladů a záporů daných her, který by měl sloužit ostatním coby ne/doporučení. Ne. Jde pouze o vyjádření, kterak tyto hry působí na mě, co z nich ve mně vyvolává pozitivní a negativní emoce. Jde tedy o vystižení sebe skrze své oblíbené hry (řekni mi co hraješ a já ti povím, jaký jsi ;-).

Žebříček je momentálně jen nástřelem ...  nad hrami se chci zamyslet, přidat další a pořadí pozměnit.

-----

Condemned: Criminal Origins 7/10

Založit herní BLOG