Uživatel nepřihlášen
silenyhrac
RSS kanál blogu
Píše: silenyhrac - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Resident Evil 7 demo - návod

Neděle 8.1.2017 23:56 - Autor: silenyhrac
To se mi líbí

Kterak utéct z domu a získat minci použitelnou v plné hře.

Následující text obsahuje spoilery.

Po procitnutí v obýváku neznámého domu zatáhneme za madlo ukryté v krbu, kterým otevřeme tajný průchod ve zdi.

Prolezeme průchodem a sebereme pojistku.

Pojistku vložíme do pojistkové skříně v obýváku, čímž obnovíme proud v mezipatře.

Po schodech vylezeme z přízemí do mezipatra, kde aktivujeme spínač, kterým spustíme schody do podkroví. Zajímavostí je, že při jiné posloupnosti herních úkonů se po stisku spínače za našimi zády zjeví figurína.

V podkroví otevřeme dveře a chodbou s hluchým telefonem projdeme do místnosti s bílými zamčenými dveřmi. Zajímavostí je, že vedle telefonu je fotka vrtulníku označeného logem Umbrella, pozorujícím zřejmě zdejší usedlost, což asi znamená, že zde půjde o experiment řízený Umbrellou ala "rodina Bakerových nakažená virem".

V místnosti sebereme dlaň figuríny ukrytou za televizemi, naproti vedle postele ze stolu klíč od sklepa a zpod postele náboje.

Ohořelými dveřmi v přízemí projdeme na chodbu, na jejímž konci je zamčená mříž se schody do sklepa.

Mříž odemkneme, sejdeme dolů a z kotle sebereme paklíč.

Dole otevřeme bílé dveře a vejdeme do sklepní místnosti se zavěšenými mrtvolami.

Zde sebereme ventil a utíkáme zpátky ke dveřím, jenž při pokusu o otevření bude z druhé strany bednami blokovat otec zdejší zmizelé rodiny.

Otočíme se do místnosti a objevivší se monstrum dočasně srazíme k zemi vprostřed visící mrtvolou.

Znovu se pokusíme otevřít dveře, které napodruhé povolí. Otec zmizí a monstrum za dveřmi nás také nebude pronásledovat. Pozor: Pro úspěšný únik z domu se nesmíme nechat monstrem škrábnout, tj. infikovat.

Cestou po schodech nahoru sebereme vpravo dole zapadlé náboje.

Na chodbě vezmeme z police vpravo náboje a ze šuplíku vlevo sešit.

Na chodbě otevřeme dveře do koupelny.

V koupelně sebereme ze skříňky a šuplíku náboje, našroubujeme ventil a poté vypustíme záchod. Vezmeme z něj pistoli.

Cestou do kuchyně v přízemí sebereme na chodbě ze šuplíku prst figuríny.

V inventáři našroubujeme prst k dlani.

V kuchyni lze vypáčit šuplík a sebrat z něj sekeru, která však není potřebná. Sice s ní lze zabít monstrum (používat obouruční silné údery, ne jednoruční slabé), ale to nás pravděpodobně škrábne, takže je lepší se infikaci vyhnout zabitím monstra na dálku pistolí.

Projdeme kuchyní k vchodovým dveřím a sebereme pákové kleště.

Po cestě zpět cvakneme řetěz skříně a sebereme z ní videokazetu.

Přemístíme se do podkroví a vlevo od postele sekerou či výstřelem rozbijeme převázanou bednu. Vezmeme z ní náboje.

Nabijeme pistoli a seběhneme do sklepa, kde v místnosti se zavěšenými mrtvolami oběhneme kolečko po obvodu, čímž vyprovokujeme monstrum ke zjevení se.

Držíme se u východových dveří a přibližující se monstrum ustřílíme nejlépe cílením do jedné z nohou. Dáváme pozor - držíme si odstup, ať nás škrábnutím neinfikuje.

Po zmizení monstra přejdeme do komory vedle a z police sebereme klíč od vikýře v podkroví.

Tímto okamžikem můžeme z domu uniknout vikýřem, nicméně my se ještě zdržíme a následujícím postupem získáme minci:

V podkroví vedle televizí si přečteme krvavý nápis oznamující, že kdesi v domě bylo zavražděno 5 osob a my máme zjistit, kde se to stalo.

Po přečtení se ozve smích oznamující, že do sešitu v inventáři přibyl text hádanky ve smyslu, že 1. zavražděný spočívá pod čímsi těžkým u hodin.

Seběhneme do přízemí k převržené skříni pod hodinami, skrze inventář a jeho funkci prohlížení si zobrazíme prstovou ruku a ukážeme s ní na skříň. Ozve se zadunění symbolizující, že takto byla 1. oběť skříní zavalená.

Vyběhneme do podkroví a pokračujeme zalamující se chodbou k zataraseným dveřím, nad kterými je vlevo světlo. Ukážeme na něj prstovou rukou, čímž se ozve smích a v sešitu přibude hádanka o 2. oběti, která leží zabalená na tvrdém, chladném lůžku.

Seběhneme do sklepa se zavěšenými mrtvolami a prstovou rukou ukážeme na položenou mrtvolu, čímž se ozve výstřel symbolizující, že 2. oběť byla zastřelena.

Třetí hádanku vyvoláme střelbou či seknutím do obrazu s ženou s pytlem přes hlavu zavěšeným nad schody z přízemí do mezipatra. Ozve se smích a hádanka v sešitu informuje o 3. oběti odklizené někam, odkud jí ani křik nepomohl zpět.

V přízemí vejdeme do místnosti se zavěšenými voodoo panenkami a prstovou rukou ukážeme na zatarasené dveře. Ozve se cloumání dveřmi, za kterými zahynula 3. oběť.

Naproti místnosti je v chodbě zčernalé zrcadlo, do kteréhož se podíváme a provedeme rychlou otočku o 180 stupňů (na klávesnici se provádí éčkem). Ozve se smích a hádanka oznamuje, že 4. oběť se díky modrému a bílému náhrdelníku cítila vysoko a bez dechu.

Vydáme se do podkrovní místnosti s bílými zamčenými dveřmi (na nich přibývají krvavé otisky za každou vyřešenou hádanku) a ukážeme na bílý a modrý kabel vedoucí po trámech pod stropem. Ozve se zvuk odkopnuté židle symbolizující, že 4. oběť byla oběšena.

Nyní v obýváku pustíme videokazetu a ujmeme se role kameramana doprovázejícího produkčního a reportéra dokumentu o záhadných místech. Zajímavé je, že vstupujeme do tři roky opuštěného domu a na verandě svítí světlo (nejspíš důkaz něčí zdejší aktivity). Dále je zajímavá možnost během reportáže sebrat páčidlo zapadlé za kuchyňskou linkou a odemknout jím v kuchyni šuplík, který tak po dohrání pásky zůstane otevřený, čímž se nám zpřístupní sekyra, aniž bychom šuplík museli otevírat páčidlem ze sklepa. A zajímavost třetí, vylezeme-li po schodech do mezipatra, na stole objevíme "vojenská" sluchátka, což asi opět svědčí o zdejším experimentu dozorovaném Umbrella ozbrojenci.

Po skončení videa prolezeme v obýváku tajným průchodem a před otvorem do sklepa sebereme ze země klíč od hlavního vchodu.

Přemístíme se k hlavnímu vchodu v přízemí a odemkneme jej, aniž bychom následně dveře otevřeli (pokud bychom je otevřeli, otec nás omráčí a hra začíná odznovu).

Následně v obýváku pustíme kazetu podruhé.

Po jejím skončení seběhneme do sklepa, v komoře si dřepneme a upřeme zrak na ženskou postavičku na zemi. Ozve se smích a hádanka v sešitě oznámí, že 5. oběť byla zbavená očí (či tak nějak).

Vběhneme do kuchyně a prstovou rukou ukážeme na stůl. Ozve se zvuk padajícího těla, čímž je závěrečná hádanka vyřešená.

Vystoupáme do podkrovní místnosti, ve které bude na bílých dveřích pět krvavých otisků. Uvnitř nalezneme minci, která se nám přenese do plné hry.

Na závěr vylezeme žebříkem do vikýře, odemkneme okno a jsme volní.

Spousta věcí při hraní nedává smysl a nedá se vysvětlit jinak, nežli že hlavní hrdina byl pod vlivem LSD, což se objeví v závěrečném dodatku.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Resident Evil 7 demo - návod
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
silenyhrac    To bych koupil, rozehrál a stihl dohrát před vydáním RE7... na druhou stranu, snažím se nakupovat v ofiko Steam resellers shopech... každopádně, dotaz zaslán.silenyhracsilenyhrac11429    11.1.2017 22:30 silenyhrac

@ odpověď na komentář od weskerumbrella:To bych koupil, rozehrál a stihl dohrát před vydáním RE7... na druhou stranu, snažím se nakupovat v ofiko Steam resellers shopech... každopádně, dotaz zaslán.Komentář byl autorem naposledy upraven 11.1.2017 22:51

Původní verze před úpravami:To bych koupil, rozehrál a stihl dohrát před vydáním RE7, což by bylo výborné... dotaz zaslán.

weskerumbrella napsal:Kompletní sezona RE Revelation 2 stojí cca 200, - jestli máš zájem...Steam Key

weskerumbrella   1x   Kompletní sezona RE Revelation 2 stojí cca 200, - jestli máš zájem...Steam Keyweskerumbrellaweskerumbrella40098    11.1.2017 21:45 weskerumbrella

@ odpověď na komentář od silenyhrac:Kompletní sezona RE Revelation 2 stojí cca 200, - jestli máš zájem...Steam Key

silenyhrac napsal:Jak zmiňuješ možnou návaznost RE7 na Revelations 2. Dle 1. epizody, kterou jedinou jsem hrál - když to zjednoduším, v ní unese Umbrella dvě členky organizace bojující proti bioterorismu, Clairu a Moiru. Obě pak drží na ostrově, kde jim dá záhadné náramky a testuje je. Ostrov má pod palcem záporačka Alex Weskerová, takže ta je asi finálním bossem R2 (to se dozvím, až si zahraju zbývající epizody) . Krom Clairy a Moiry se v 1. epizodě objeví Moiřin otec Barry, který dostal echo a vydal se svou dceru na ostrov hledat. Na místě se setkává s osiřelou holkou Natálií, která má zvláštní schopnosti (a co se dívám, tak se do ní v dalších epizodách dokáže projektovat Umbrella záporňačka Alex - to znamená, že v takových případech se mění kladná Natálie v záporňačku? ) .

Když tento příběh R2 srovnám s mnou vymyšleným příběhem RE7 (je v druhém článku blogu) , vychází mi, že příběhy jsou obdobné: Místo Moiry je Mia, místo Barryho Ethan, místo Alex nějaký Umbrella záporák, který bude finálním bossem RE7 a místo kladné a po posednutí záporné Natálie je kladná a po posednutí záporná Mia. Navíc jsou zde jen Bakerovi. Alex, kterou odhaduji na finálního bosse R2, dokáže posednout Natálii, takže v R7 by hlavní boss mohl dokázat posednout Miu. A jsou-li v R2 náramky něčím, co drží obě zajatkyně na ostrově (to nevím) , pak se to zase hodí do mnou vymyšleného příběhu RE7, kde uvádím, že Miu drží na usedlosti spóry rostlin ze skleníků.

Jinak, asi se vyplatí zahrát R2 před RE7. Jenže já u R2 pořád čekal na slevu a co se teď dívám, kdybych si měl koupit chybějící epizody R2 ze Steamu, vychází to na 750 Kč a to je takřka tolik, co jsem dal za RE7 (1000 Kč) ... takže to budu hrát v ne zrovna ideálním pořadí. Nejprve RE7 a pak někdy R2.

silenyhrac   1x   Je to přehnané a co jsem pochopil, tak hráč, který postup zveřejnil na Youtube jako první, tak že předtím kontaktoval někoho z Capcomu a ten mu poradil (minimálně jak spustit některý z těch smíchů) .silenyhracsilenyhrac11429    11.1.2017 12:07 silenyhrac

@ odpověď na komentář od weskerumbrella:Je to přehnané a co jsem pochopil, tak hráč, který postup zveřejnil na Youtube jako první, tak že předtím kontaktoval někoho z Capcomu a ten mu poradil (minimálně jak spustit některý z těch smíchů) .

weskerumbrella napsal:toto je přehnaný :-D kdo tohle vyřešil i bez návodu tak je normálně magor :-D

silenyhrac    Jak zmiňuješ možnou návaznost RE7 na Revelations 2. Dle 1. epizody, kterou jedinou jsem hrál - když to zjednoduším, v ní unese Umbrella dvě členky organizace bojující proti bioterorismu, Clairu a Moiru. Obě pak drží na ostrově, kde jim dá záhadné náramky a testuje je. Ostrov má pod palcem záporačka Alex Weskerová, takže ta je asi finálním bossem R2 (to se dozvím, až si zahraju zbývající epizody) . Krom Clairy a Moiry se v 1. epizodě objeví Moiřin otec Barry, který dostal echo a vydal se svou dceru na ostrov hledat. Na místě se setkává s osiřelou holkou Natálií, která má zvláštní schopnosti (a co se dívám, tak se do ní v dalších epizodách dokáže projektovat Umbrella záporňačka Alex - to znamená, že v takových případech se mění kladná Natálie v záporňačku? ) .

Když tento příběh R2 srovnám s mnou vymyšleným příběhem RE7 (je v druhém článku blogu) , vychází mi, že příběhy jsou obdobné: Místo Moiry je Mia, místo Barryho Ethan, místo Alex nějaký Umbrella záporák, který bude finálním bossem RE7 a místo kladné a po posednutí záporné Natálie je kladná a po posednutí záporná Mia. Navíc jsou zde jen Bakerovi. Alex, kterou odhaduji na finálního bosse R2, dokáže posednout Natálii, takže v R7 by hlavní boss mohl dokázat posednout Miu. A jsou-li v R2 náramky něčím, co drží obě zajatkyně na ostrově (to nevím) , pak se to zase hodí do mnou vymyšleného příběhu RE7, kde uvádím, že Miu drží na usedlosti spóry rostlin ze skleníků.

Jinak, asi se vyplatí zahrát R2 před RE7. Jenže já u R2 pořád čekal na slevu a co se teď dívám, kdybych si měl koupit celý R2, tak na Xzone vychází na 500 Kč a já teď dal 1000 za RE7... takže to budu hrát v ne zrovna ideálním pořadí. Nejprve RE7 a pak někdy R2.
silenyhracsilenyhrac11429
    11.1.2017 12:02
silenyhrac

@ odpověď na komentář od gripen:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběWnx mzvňhwrš zbžabh aáinmabfg ER7 an Eriryngvbaf 2. Qyr 1. rcvmbql, xgrebh wrqvabh wfrz ueáy - xqlž gb mwrqabqhšíz, i aí harfr Hzoeryyn qiě čyraxl betnavmnpr obwhwípí cebgv ovbgrebevfzh, Pynveh n Zbveh. Boě cnx qeží an bfgebiě, xqr wvz qá máunqaé aáenzxl n grfghwr wr. Bfgebi zá cbq cnyprz mácbenčxn Nyrk Jrfxrebiá, gnxžr gn wr nfv svaáyaíz obffrz E2 (gb fr qbmiíz, nž fv mnuenwh moýinwípí rcvmbql) . Xebz Pynvel n Zbvel fr i 1. rcvmbqě bowrií Zbvřva bgrp Oneel, xgreý qbfgny rpub n ilqny fr fibh qpreh an bfgebi uyrqng. An zífgě fr frgxáiá f bfvřrybh ubyxbh Angáyví, xgreá zá miyášgaí fpubcabfgv (n pb fr qíiáz, gnx fr qb aí i qnyšípu rcvmbqápu qbxážr cebwrxgbing Hzoeryyn mácbeňnčxn Nyrk - gb manzraá, žr i gnxbiýpu cřícnqrpu fr zěaí xynqaá Angáyvr i mácbeňnčxh? ) . Xqlž gragb cříoěu E2 febiaáz f zabh ilzlšyraýz cříoěurz ER7 (wr i qehuéz čyáaxh oybth) , ilpuámí zv, žr cříoěul wfbh boqboaé: Zífgb Zbvel wr Zvn, zífgb Oneelub Rguna, zífgb Nyrk aěwnxý Hzoeryyn mácbeáx, xgreý ohqr svaáyaíz obffrz ER7 n zífgb xynqaé n cb cbfrqahgí mácbeaé Angáyvr wr xynqaá n cb cbfrqahgí mácbeaá Zvn. Aniíp wfbh mqr wra Onxrebiv. Nyrk, xgrebh bqunqhwv an svaáyaíub obffr E2, qbxážr cbfrqabhg Angáyvv, gnxžr i E7 ol uyniaí obff zbuy qbxámng cbfrqabhg Zvh. N wfbh-yv i E2 aáenzxl aěčíz, pb qeží boě mnwngxlaě an bfgebiě (gb ariíz) , cnx fr gb mnfr ubqí qb zabh ilzlšyraéub cříoěuh ER7, xqr hiáqíz, žr Zvh qeží an hfrqybfgv fcóel ebfgyva mr fxyraíxů. Wvanx, nfv fr ilcyngí mnueág E2 cřrq ER7. Wražr wá h E2 cbřáq črxny an fyrih n pb fr grď qíiáz, xqlolpu fv zěy xbhcvg pryý E2, gnx an Kmbar ilpuámí an 500 Xč n wá grď qny 1000 mn ER7... gnxžr gb ohqh ueág i ar mebian vqráyaíz cbřnqí. Arwceir ER7 n cnx aěxql E2.Jak zmiňuješ možnou návaznost RE7 na Revelations 2. Dle 1. epizody, kterou jedinou jsem hrál - když to zjednoduším, v ní unese Umbrella dvě členky organizace bojující proti bioterorismu, Clairu a Moiru. Obě pak drží na ostrově, kde jim dá záhadné náramky a testuje je. Ostrov má pod palcem záporačka Alex Weskerová, takže ta je asi finálním bossem R2 (to se dozvím, až si zahraju zbývající epizody) . Krom Clairy a Moiry se v 1. epizodě objeví Moiřin otec Barry, který dostal echo a vydal se svou dceru na ostrov hledat. Na místě se setkává s osiřelou holkou Natálií, která má zvláštní schopnosti (a co se dívám, tak se do ní v dalších epizodách dokáže projektovat Umbrella záporňačka Alex - to znamená, že v takových případech se mění kladná Natálie v záporňačku? ) .

Když tento příběh R2 srovnám s mnou vymyšleným příběhem RE7 (je v druhém článku blogu) , vychází mi, že příběhy jsou obdobné: Místo Moiry je Mia, místo Barryho Ethan, místo Alex nějaký Umbrella záporák, který bude finálním bossem RE7 a místo kladné a po posednutí záporné Natálie je kladná a po posednutí záporná Mia. Navíc jsou zde jen Bakerovi. Alex, kterou odhaduji na finálního bosse R2, dokáže posednout Natálii, takže v R7 by hlavní boss mohl dokázat posednout Miu. A jsou-li v R2 náramky něčím, co drží obě zajatkyně na ostrově (to nevím) , pak se to zase hodí do mnou vymyšleného příběhu RE7, kde uvádím, že Miu drží na usedlosti spóry rostlin ze skleníků.

Jinak, asi se vyplatí zahrát R2 před RE7. Jenže já u R2 pořád čekal na slevu a co se teď dívám, kdybych si měl koupit celý R2, tak na Xzone vychází na 500 Kč a já teď dal 1000 za RE7... takže to budu hrát v ne zrovna ideálním pořadí. Nejprve RE7 a pak někdy R2.
Komentář byl autorem naposledy upraven 11.1.2017 23:00

Původní verze před úpravami:Jak zmiňuješ možnou návaznost RE7 na Revelations 2. Dle 1. epizody, kterou jedinou jsem hrál - když to zjednoduším, v ní unese Umbrella dvě členky organizace bojující proti bioterorismu, Clairu a Moiru. Obě pak drží na ostrově, kde jim dá záhadné náramky a testuje je. Ostrov má pod palcem záporačka Alex Weskerová, takže ta je asi finálním bossem R2 (to se dozvím, až si zahraju zbývající epizody) . Krom Clairy a Moiry se v 1. epizodě objeví Moiřin otec Barry, který dostal echo a vydal se svou dceru na ostrov hledat. Na místě se setkává s osiřelou holkou Natálií, která má zvláštní schopnosti (a co se dívám, tak se do ní v dalších epizodách dokáže projektovat Umbrella záporačka Alex - to znamená, že v takových případech se mění kladná Natálie v záporačku? ) .

Když tento příběh R2 srovnám s mnou vymyšleným příběhem RE7 (je v druhém článku na blogu) , vychází mi, že příběhy jsou obdobné: Místo Moiry je Mia, místo Barryho Ethan, místo Alex nějaký Umbrella záporák, který bude finálním bossem RE7 a místo kladné a po posednutí (záporné) Natálie je kladná a po posednutí záporná Mia. Navíc jsou zde jen Bakerovi. Alex, kterou odhaduji na finálního bosse R2 dokáže posednout Natálii, takže v R7 by hlavní boss mohl dokázat posednout Miu. A jsou-li v R2 náramky něčím, co drží obě zajatkyně na ostrově (to nevím) , pak se to zase hodí do mnou vymyšleného příběhu RE7, kde uvádím, že Miu drží na usedlosti spóry rostlin ze skleníků.

Jinak, asi se vyplatí zahrát R2 před RE7. Jenže já u R2 pořád čekal na slevu a co se teď dívám, kdybych si měl koupit chybějící epizody R2 ze Steamu, vychází to na 750 Kč a to je takřka tolik, co jsem dal za RE7 (1000 Kč) ... takže to budu hrát v ne zrovna ideálním pořadí. Nejprve RE7 a pak někdy R2.

gripen napsal:Revelations 2 nejsou špatný. Má to takový nádech prvních dílů. Jako fandovi mě jde hlavně o ten příběh co bude v 7 díle. Trošku se bojím te obtížnosti ale zas se těším na hádanku, ty v poslednich dílech chybely. Právě Rev. 2 by mělo mít něco společného RE 7 necháme se překvapit i když trošku tuším kdo bude nej zaporak. Samozřejmě očekávám známé postavy ze serie které trošku zamotaji pribeham.

weskerumbrella   1x   toto je přehnaný :-D kdo tohle vyřešil i bez návodu tak je normálně magor :-Dweskerumbrellaweskerumbrella40098    11.1.2017 11:20 weskerumbrella

toto je přehnaný :-D kdo tohle vyřešil i bez návodu tak je normálně magor :-D

gripen   1x   Revelations 2 nejsou špatný. Má to takový nádech prvních dílů. Jako fandovi mě jde hlavně o ten příběh co bude v 7 díle. Trošku se bojím te obtížnosti ale zas se těším na hádanku, ty v poslednich dílech chybely. Právě Rev. 2 by mělo mít něco společného RE 7 necháme se překvapit i když trošku tuším kdo bude nej zaporak. Samozřejmě očekávám známé postavy ze serie které trošku zamotaji pribeham.gripengripen30502    11.1.2017 07:57 gripen

@ odpověď na komentář od silenyhrac:Revelations 2 nejsou špatný. Má to takový nádech prvních dílů. Jako fandovi mě jde hlavně o ten příběh co bude v 7 díle. Trošku se bojím te obtížnosti ale zas se těším na hádanku, ty v poslednich dílech chybely. Právě Rev. 2 by mělo mít něco společného RE 7 necháme se překvapit i když trošku tuším kdo bude nej zaporak. Samozřejmě očekávám známé postavy ze serie které trošku zamotaji pribeham.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

silenyhrac napsal:V RE sérii se moc nevyznám, věci si k ní spíš dohledávám: RE Revelations 2 se odehrává v roce 2011, RE7 v roce 2017 (mezi nimi je RE6 i Umbrella Corps) . Ale to nic neznamená, navazovat na sebe mohou. Já hrál z Revelations 2 zatím pouze 1. epizodu (díky Humble Bundle) , takže nevím o co tam jde.

A koho tipuju na finálního bosse RE7? Věřím, že Capcom má přichystané překvapení. Členové Bakerovi rodiny (otec, matka, syn, teta) budou pouhými nástroji (znovuzrozené Umbrelly) , tedy budou bossy průběžnými. Konečným bossem pak bude (dá se dohledat na internetu, ale to nechci) - bude jím někdo, kdo to má celé na svědomí.

silenyhrac    V RE sérii se moc nevyznám, věci si k ní spíš dohledávám: RE Revelations 2 se odehrává v roce 2011, RE7 v roce 2017 (mezi nimi je RE6 i Umbrella Corps) . Ale to nic neznamená, navazovat na sebe mohou. Já hrál z Revelations 2 zatím pouze 1. epizodu (díky Humble Bundle) , takže nevím o co tam jde.

A koho tipuju na finálního bosse RE7? Věřím, že Capcom má přichystané překvapení. Členové Bakerovi rodiny (otec, matka, syn, teta) budou pouhými nástroji (znovuzrozené Umbrelly) , tedy budou bossy průběžnými. Konečným bossem pak bude (dá se dohledat na internetu, ale to nechci) - bude jím někdo, kdo to má celé na svědomí.
silenyhracsilenyhrac11429
    10.1.2017 18:42
silenyhrac

@ odpověď na komentář od gripen:V RE sérii se moc nevyznám, věci si k ní spíš dohledávám: RE Revelations 2 se odehrává v roce 2011, RE7 v roce 2017 (mezi nimi je RE6 i Umbrella Corps) . Ale to nic neznamená, navazovat na sebe mohou. Já hrál z Revelations 2 zatím pouze 1. epizodu (díky Humble Bundle) , takže nevím o co tam jde.

A koho tipuju na finálního bosse RE7? Věřím, že Capcom má přichystané překvapení. Členové Bakerovi rodiny (otec, matka, syn, teta) budou pouhými nástroji (znovuzrozené Umbrelly) , tedy budou bossy průběžnými. Konečným bossem pak bude (dá se dohledat na internetu, ale to nechci) - bude jím někdo, kdo to má celé na svědomí.

gripen napsal:Nechci moc spoilerovat, ale někde jsem četl ze příběh se má točit okolo Revelations 2 i finální boss, což me moc časove nedává smysl. Beru to podle dema. Capcom je hodne tajemnej.

gripen    Nechci moc spoilerovat, ale někde jsem četl ze příběh se má točit okolo Revelations 2 i finální boss, což me moc časove nedává smysl. Beru to podle dema. Capcom je hodne tajemnej.gripengripen30502    10.1.2017 17:49 gripen

Nechci moc spoilerovat, ale někde jsem četl ze příběh se má točit okolo Revelations 2 i finální boss, což me moc časove nedává smysl. Beru to podle dema. Capcom je hodne tajemnej.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

silenyhrac    Rádo se stalo. Máte-li někdo jakékoli teorie o příběhu, sem s nimi :-)silenyhracsilenyhrac11429    9.1.2017 20:20 silenyhrac

@ odpověď na komentář od TiELK:Rádo se stalo. Máte-li někdo jakékoli teorie o příběhu, sem s nimi :-)

TiELK napsal:dík

TiELK   1x   díkTiELKtielk42024    9.1.2017 17:04 TiELK

dík

O autorovi blogu

silenyhrac

Vytvářet bodovanou kolekci oblíbených her je těžké, popíšu proč:

Vyhledávám hry s atmosférou (obraz + zvuk), plynulostí (ve smyslu technického zpracování) a hratelností (zábava + výzva) a to v uvedeném pořadí.

Krom atmosféry, plynulosti a hratelnosti dávám extra body za coop (ve kterém je třeba si pomáhat, ne jen společně střílet). (Multiplayer takřka nehraju).

Body odečítám, je-li žánr odlišný od mnou preferovaného, jímž je FPS.

Příklady - mám dvě stejně dobré hry (co se atmosféry, plynulosti a hratelnosti týká):

FPS a TPS => zvítězí FPS.

FPS bez coopu a TPS s coopem => nezvítězí žádná, obě jsou stejně dobré.

Umístěním hry například na třetí příčku (dostane 8/10) vyjadřuji, jak moc ji mám oblíbenou vůči všem odehraným hrám, zároveň však může jít o mou nejoblíbenější hru v kategorii například "závodní" a na třetí místo v celkovém pořadí klesla jen proto, že kategorie závodní není mou nejoblíbenější.

Co se plynulosti týká, některé hry to odnesou kvůli staršímu PC (Intel Core 2 Quad Q9650 3000Mh, AMD Radeon HD 7950 3GB, 8GB RAM).

Dále body ubírám za krátkost titulu, nedodržování konzistentní herní logiky po celou hru, za nepoměr sebratelných předmětů k jejich následnému zužitkování...ale to by bylo na dlouhé psaní.

Situace je o to komplikovanější, že dle výše popsaného dostanu nějak obodované hry a ty následně podrobím druhému hodnocení, tentokrát dle toho "jak moc mám chuť si danou hru: zahrát znovu, zahrát si ji okamžitě, zahrát si ji kdykoli .. a nejenom zahrát, ale znovu u ní vydržet a dohrát ji". Je jasné, že toto druhé hodnocení preferuje hry jednodušší (s jednoduchým ovládáním, jednoduchými mechanikami, jednoduchým příběhem a s instantní hratelností). Ve finále se tak třeba z původně desítkové hry dle prvního hodnocení stane osmičková a to jen proto, že se mi znovu příliš nechce strávit v ní dalších padesát hodin.

Přidáváním a strháváním bodů se snažím co nejlépe definovat svůj výsledný herní žebříček. Nejde o výčet kladů a záporů daných her, který by měl sloužit ostatním coby ne/doporučení. Ne. Jde pouze o vyjádření, kterak tyto hry působí na mě, co z nich ve mně vyvolává pozitivní a negativní emoce. Jde tedy o vystižení sebe skrze své oblíbené hry (řekni mi co hraješ a já ti povím, jaký jsi ;-).

Žebříček je momentálně jen nástřelem ...  nad hrami se chci zamyslet, přidat další a pořadí pozměnit.

-----

Condemned: Criminal Origins 7/10

Založit herní BLOG